Zapraszamy opiekunów faktycznych do udziału w projekcie!

logo-slaskie

Zakładamy możliwość zorganizowania na terenie powiatu tarnogórskiego 40 godzinnego szkolenia teoretyczno – praktycznego oraz wymianę doświadczeń dla grupy 10 osób, zwiększających ich umiejętności w zakresie opieki nad osobami niesamodzielnymi. Zajęcia będą odbywać się przez cyklicznie np. 1-3 razy w miesiącu, z dziedzin opieki adekwatnych do potrzeb uczestników proj. Program szkolenia będzie dostosowany do specyfiki i potrzeb opiekuna. Wynajęta zostanie sala wyposażona w sprzęt do pielęgnacji, fantomy itp.

Proponujemy również indywidualne bezpłatne poradnictwo dla opiekunów faktycznych.

Zapewnimy 15 opiekunom faktycznym uczestniczącym w projekcie poradnictwo, w tym psychologiczne oraz pomoc w uzyskaniu informacji umożliwiających poruszanie się po różnych systemach wsparcia. Szkolenia i doradztwo poprowadzą osoby z wykształceniem specjalistycznym, wskazanym w opisie w/w działań m.in. lekarze, ratownicy medyczni,
rehabilitanci, psycholodzy, prawnicy, czy pracownicy socjalni. Zakładamy przeciętnie po 12h wsparcia.

Udostępnimy opiekunom faktycznym uczestniczącym w projekcie sfinansowanie usługi opiekuńczej/zdrowotnej w celu umożliwienia im funkcjonowania społecznego, zawodowego lub edukacyjnego, w tym m.in. w szkoleniach i doradztwie w niniejszym zadaniu.

Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w projekcie prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 603-980-687 lub 531-011-440.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Ślaskiego na lata 2014-2020

Całkowita kwota dofinansowania projektu: 1 941 633,54
Dofinansowanie projektu z UE: 1 774 611,30